Lubelscy mundurowi zatrzymali 25-letniego mieszkańca Wrocławia, który będąc hotelowym gościem ukradł z apartamentu telewizor. Wkrótce okazało się, że mężczyzna poszukiwany był dodatkowo przez kilka innych jednostek Policji w kraju za oszustwa i kradzieże. Za popełnione czyny odpowie w warunkach recydywy, ponieważ niedawno odbywał karę za podobne przestępstwa.

Jak ustalili funkcjonariusze z I komisariatu 25-latek poprzez Internet zamówił pokój  w jednym hoteli w centrum miasta. Zameldował się tam 28 grudnia.

Gdy w sylwestrowe popołudnie upłynął termin jego pobytu, okazało się, że mężczyzna nie wymeldował się. Dodatkowo zabrał klucz od pokoju i warty 1 tys. zł. telewizor. Pracownicy hotelu powiadomili o zdarzeniu Policję.

Sprawca kradzieży wpadł w ręce stróżów prawa tego samego dnia. Wieczorem został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego KMP Lublin, kiedy jako pieszy na ul. Lubartowskiej w Lublinie przechodził na czerwonym świetle. Jakież duże było zdziwienie policjantów, kiedy po wpisaniu jego danych w policyjny system wyszło na jaw, że 25-letni mieszkaniec Wrocławia ma „sporo na swoim sumieniu”. – informuje policja

Wkrótce okazało się, że mężczyzna jest w zainteresowaniu wielu innych jednostek Policji w kraju za popełnione oszustwa internetowe i kradzieże. W Gdańsku na przykład z hotelu ukradł dwa telewizory o łącznej wartości 9 tys. zł. W innych województwach oszukiwał przy sprzedaży internetowej telefonów komórkowych.

25-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj był przesłuchany. Okazało się, że wrocławianin był wcześniej karany za podobne przestępstwa. Pod koniec 2017 roku wyszedł z więzienia po 4 letniej odsiadce. Mężczyzna niebawem usłyszy zatem w warunkach recydywy – dodaje KWP Lublin.

(fot. pixabay.com)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o