Sieć sklepów Żabka nie odpuszcza. Najpierw kombinowała z punktami pocztowymi, teraz nie będzie potrzebowała nawet pracowników.  Żabka nawiązała współpracę ze startupem technologicznym AiFi i wkrótce wprowadzi całodobowe sklepy bez kas, wykorzystujące sztuczną inteligencję.

Żabka ogłosiła, że nawiązała współpracę ze startupem technologicznym AiFi podczas konferencji NRF w Nowym Jorku. Twa opracowywanie prototypu nowych sklepów i wkrótce zostaną one zaprezentowane klientom. W planach jest zastosowanie tego projektu na szeroką skalę. Dodatkowo sieć sklepów chce rozwinąć format sklepów kontenerowych, które do tej pory mogliśmy widzieć tylko w kurortach, sezonowo.

Nowoczesne Żabki będą korzystać ze sztucznej inteligencji AiFi. Specjalne czytniki będą łączyć informacje z kamer i czujników rozmieszczonych w sklepie by w ten sposób ominąć kasę. Specjalne algorytmy będą analizowały dane w czasie rzeczywistym rozpoznając działania klientów i rozróżniając produkty.

Taki samoobsługowy sklep będzie wyglądał jak kontener. Wystarczy ulokować go w danym miejscu, podłączyć i już. Wszystko działa natychmiast, nie trzeba personelu, a zakupy zrobimy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu niezależnie czy w kalendarzu wypada niedziela wolna od handlu czy nie.

Teraz możemy wprowadzić nawet wolne soboty jak za dawnych lat, zakupy i tak zrobimy. Polak potrafi.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o