Wolscy policjanci ujęli 30-letniego mężczyznę podejrzanego o próbę zabójstwa swojej partnerki. Zaledwie kilku godzin potrzebowali stróże prawa, aby sprawca tego przestępstwa trafił za kratki. Rafał K. usłyszał już zarzut. Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie. Może grozić mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce kilka dni temu. Mundurowych zawiadomiła kobieta, która została pobita i zaatakowana nożem. Policjanci udali się niezwłocznie na miejsce i ustalili okoliczności zajścia.

Z poczynionych na miejscu ustaleń wynikało, że kobieta otworzyła drzwi już byłemu partnerowi, z jakim rozstała się kilka dni wcześniej. 30-latek awanturował się i wykrzykiwał, że zabije ją i z nikim innym nie będzie oprócz niego – informuje policja.

Bił ją i kopał po całym ciele. Kiedy pokrzywdzona leżała na ziemi, chwycił za nóż kuchenny, zadał jej kilka ciosów nożem powodując poważne obrażenia ciała po czym uciekł. Kobieta trafiła do szpitala, policjanci rozpoczęli poszukiwania 30-latka.

Jeszcze tego samego dnia kryminalni zatrzymali Rafała K. podejrzewanego o usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego, w prokuraturze rejonowej usłyszał on zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd zdecydował o jego areszcie na trzy miesiące. Za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności – informuje KSP.

Zatrzymany mężczyzna przez policjantów

fot. KSP


fot, KSP

(fot.policja.pl)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o