W niedzielę ( 16 grudnia 2018 roku) około godziny 22-ej oficer dyżurny malborskiej komendy otrzymał informacje, że w jednym z mieszkań na terenie miasta doszło do ugodzenia nożem. Na miejsce od razu skierował policyjny patrol, który przyjechał. Mundurowi ustalili, że w trakcie awantury 33-letni mężczyzna trzykrotnie ugodził nożem swoją 43-letnią konkubinę, po czym uciekł z mieszkania. Kobieta z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala, gdzie pomimo szybko udzielonej pomocy, następnego dnia zmarła. Dyżurny natychmiast zaangażował w poszukiwania mężczyzny wszystkie patrole.

Mundurowi sprawdzali miejsca, w których mógł on się ukryć. W wyniku tych działań, po kilku godzinach, funkcjonariusze kryminalni zatrzymali podejrzanego 33-latka na jednej z ulic miasta. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał około 2,5 promila w wydychanym powietrzu. Trafił do policyjnego aresztu.

We wtorek funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa. W środę sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzny trzy miesięczny areszt tymczasowy. Za zabójstwo grozi kara pozbawienia wolności nie mniej niż 8 lat, 25 lat, a nawet dożywocie – informuje policja

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o