We wtorek około godz. 10 policjanci z komisariatu w Niemcach z polecenia oficera dyżurnego zostali wysłani do miejscowości Łagiewniki. Z relacji zgłaszającego wynikało, że drogą porusza się pijany kierowca seata. Styl jazdy kierowcy wskazywał, że może się znajdować pod działaniem alkoholu. Ponadto jadący pojazdem dwaj bracia przekazali, że kierujący seatem mężczyzna miał się zatrzymać i wyrzucić przez okno najprawdopodobniej butelkę po alkoholu.

Mężczyźni jechali cały czas za seatem na bieżąco, informując oficera dyżurnego, dokąd ten podąża. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, seat stał na poboczu drogi. Kierowca zdążył już usnąć.

Mężczyzna został obudzony przez funkcjonariuszy. Wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia świadków i funkcjonariuszy. 38-letni mieszkaniec woj. podlaskiego w organizmie miał 3 promile.

Mundurowi z komisariatu w Niemcach ustalili, że mężczyzna w takim stanie alkoholowego upojenia przemierzał długą drogę, jadąc z woj. podlaskiego do swojej dziewczyny, która mieszka w Zamościu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 38-latek ma aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

38-latek zakończył swoją podróż. Został zatrzymany do wytrzeźwienia.]Wczoraj na Komisariacie Policji w Niemcach stróże prawa wykonywali z nim dalsze czynności procesowe.

Wkrótce jego sprawą zajmie się sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie zakazu sądowego grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. własne)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o