Żyjemy w czasach, gdy technologia zasuwa tak szybko, że ciężko za nią nadążyć. Jeszcze nie dawno pół kraju ciągnęło torrenty modląc się, by Policja nie namierzyła tego procederu, a dziś możemy w pełni legalnie cieszyć się mnóstwem materiałów dostępnych przez internet za naprawdę małe pieniądze. Przedstawiam Wam urządzenie, które da Wam dostęp do wszystkiego do właściwie nieograniczonej ilości multimediów. I to wszystko w rozdzielczości 4K. Poznajcie Xiaomi Mi Box.

Chińskiego producenta przedstawiać w Polsce nikomu nie trzeba. Znamy go choćby z udanej linii smartphonów (Redmi), czy odkurzaczy (Vacum). Tym razem do czynienia mamy z malutkim pudełeczkiem. Pudełko może i malutkie, czarne i zgrabne, ale drzemie w nim całkiem spora moc. Otóż pudełeczko to podłączamy kablem HDMI do telewizora lub monitora. Po podłączeniu dostajemy dostęp do całkiem poważnej usługi Smart TV.

Mi Box opary został na systemie Android TV, co wpływa na wielką dowolność w konfiguracji i doborze aplikacji, z których chcemy korzystać. Otworem przed nami stoi cały sklep Google Play. Instalujemy tu oczywiście aplikacje tak podstawowe jak YouTube, czy Netflix. Jednak ściągając do Mi Box’a choćby aplikację KODI (jej opis to temat na zupełnie oddzielny wpis) robimy z tej niepozornej maszynki potężne centrum multimedialne dające dostęp do telewizji, czy odtwarzania plików multimedialnych.

Skoro o plikach multimedialnych mowa. Xiaomi Mi Box wyposażony został w 2GB pamięci Ram, 4 rdzeniowy procesor, 3 rdzeniowy procesor graficzny. To wszystko pozwala na bezproblemowe dekodowanie obrazu w 4K i co wcale nie jest standardem w podobnych urządzeniach, przesłanie tego obrazu do odbiornika poprzez złącze HDMI 2.0a. To ostatnie ma kolosalne znaczenie, gdyż tylko on pozwala przesłać do odbiornika sygnał w standardzie 4K HDR10. A każdy kto choć raz widział film w HDR, wie że jest to jakościowy skok porównywalny pomiędzy płyta DVD, a Blueray.

Urządzenie łączy się bezprzewodowo z internetem (standard 2.4 / 5 GHZ), a dzięki wbudowanemu Bluetooth bez problemu sparujemy je z wszelkimi urządzeniami komunikującymi się w tym standardzie (klawiatury, myszki, słuchawki). Xiaomi Mi Box to naprawdę kawał multimedialnej skrzynki. Ja jestem dokładnie takim gościem, który ma wysokiej klasy monitor 4K, ale nie mam telewizora w tym standardzie. Jestem jednak geekiem, którego kręci to, że ogląda Netflixa w 4K. Ta skrzyneczka jest właśnie dla takich gości jak ja. No i co ważne. Kosztuje około 300 złotych. Warto.

Źródło zdjęć i informacji: Strona dystrybutora

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o