Nad sprawą od dłuższego czasu pracowali funkcjonariusze z wydziału kryminalnego z Bielan. Z ustaleń operacyjnych wynikało, że młody mężczyzna związany jest ze środowiskiem narkotykowym. Kilka dni temu zorganizowali działania, w wyniku których, w rękach policjantów znalazł się 25-latek i jego partnerka.

Młody mężczyzna został zatrzymany na klatce schodowej w bloku przy ulicy Kasprowicza. Gdy policjanci chcieli wejść do mieszkania, 21-letnia kobieta próbowała część marihuany spuścić w toalecie, a resztę suszu roślinnego zapakowanego w reklamówkę wyrzuciła przez okno. Reklamówka z narkotykami wpadła wprost w ręce policjantów, którzy stali pod blokiem.

Mundurowi w mieszkaniu należącym do 26-latka zabezpieczyli, kolejne porcje suszu roślinnego, wagę elektroniczną i prawie 80 tysięcy zł za poczet przyszłych kar. Łącznie zabezpieczono prawie 4 kilogramy marihuany.

26-letni mężczyzna i 21-letnia kobieta zostali zatrzymany i trafili do policyjnego aresztu. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutów. Podejrzany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Wkrótce mężczyzna odpowie przed sądem. Za przestępstwo narkotykowe grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast 21-letnia partnerka odpowie za utrudnianie postępowania karnego. Wobec niej prokurator zastosował policyjny dozór.

(fot. Policja KSP)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o