W nocy z 6 na 7 grudnia odbyło się wielkie święto dla wszystkich fanów gier wideo. Właśnie tej nocy odbyło The Game Awards 2018. Impreza, na której wręczono nagrody dla najlepszych gier wideo, a wielu twórców ujawniło jakie tytuły wydane zostaną w najbliższym czasie. 

Tegoroczna impreza zorganizowana był z wielką pompą. Nie zabrakło występów gwiazd popkultury i najważniejszych postaci ze świata gier wideo. Jedną z atrakcji była obecność samego Hansa Zimmermana ze swą orkiestrą. Wybitny muzyk skomponował specjalny utwór, który uświetnił galę. Dziennikarze, którzy mieli zaszczyt być na gali, zgodnie podkreślają, że było to najlepsze The Game Awards w historii. Pewnie słusznie.

Zanim przejdziemy do nagród i zwycięzców przyjrzymy się jakie nowości zapowiedzieli developerzy. W najbliższym czasie fani relaksu przed konsolą lub komputerem zagrają w najnowszą odsłonę Mortal Combat. Nie spodobał mi zwiastun. Za dużo krwi. Ja wiem, że to nie jest gra dla dzieci, ale mimo wszystko. Dla mnie niesmacznie.

Cieszą się zapewne najstarsi gracze, oraz ich pociechy, gdyż z dalekiej odchłani historii wraca Crash Bandicot. Tym razem przesympatyczny zwierzak weźmie udział w serii wyścigów, w której rywalizował będzie z wszelkiej maści bohaterami. Kawał dobrej gry dla całej rodzinki. Na grę Crash Team Racing Nitro-Fueled czekać powinien każdy, kto ma ponad 30 lat i pamięta tego miłego stworka z pierwszych edycji konsoli Playstation 🙂

Z “dziiennikarskiej” (hue, hue) przyzwoitości napiszę o nowych odsłonach serii Dragon Age, Stranger Things, czy Far Cry. Jednak nie są to hity tak wyczekiwane jak powyższe. W 2019 roku pojawi się znacznie więcej niesamowitych premier, ale nie o tym jest ten wpis. Przejdźmy do “mięska”, czyli nagród za najlepsze gry roku 2018.

Niesamowita więź ojca i syna w niesamowitej opowieści

Tak, tak. Dokładnie. Najlepszą grą roku zostało God of War. Gra, która zaserwowała mi kilkadziesiąt godzin niesamowitej opowieści. Historia wędrówki ojca i syna by rozsypać prochy zmarłem matki. Piękna, epicka, pełna walki i wzruszeń historia. Grafika w tej grze powala na łopatki. Historia wyciska łzy z oczu. Liczne pojedynki wyciskają pot z nadgarstków (to tak się da?). Dzieło sztuki w dziedzinie gier. Tytuł zdobył również nagrody za najlepszą grę akcji i najlepszą reżyserię. Wielki sukces Sony i Santa Monica Studio.

God of War zostawił w tyle takie tuzy jak Red Dead Redemption 2 (najlepsza muzyka w grze, najlepszy scenariusz). To też jest kawał gry i żaden miłośnik westernów nie może przejść obok tej gry obojętnie.

Najlepszą grą rodzinna okrzyknięto Overcooked 2. Fajną, animowaną gierkę gdzie w kilka osób przygotowujemy posiłki na czas. Kupa śmiechu i zabawy. Polecamy. Najlepszą grą RPG zostało Monster Hunter World.

Bez wyróżnień pozstały tak świetne produkcje jak Assasin’s Creed Odyssey, czy Marvel’s Spiderman. To również świetne tytuły, ale wiadomo jak to w takich plebiscytach. Wszyscy wygrać nie mogą.  Fakt jest jeden. Obecnie mamy piękny czas dla graczy. Rok rocznie na rynek trafia kilkanaście świetnych produkcji, z czego przynajmniej kilka jest dziełami wybitnymi. Są to gry, w które zagrać powinien każdy dorosły człowiek. Choćby po to, by zrozumieć, że gry to już dawno coś więcej niż proste łupanie przeciwników stających nam na drodze. Rynek gier już dawno przerósł rynek filmowy. I trend ten będzie się pogłębiał. Osobiście bardzo się z tego cieszę.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o