Na długi czas zapamięta kradzież cudzej karty 50-letnia mieszkanka Lublina i jej 22-letni syn. Robiąc zakupy w jednym z centrów handlowych znaleźli pozostawioną w czytniku kartę i korzystając z okazji dokończyli zakupy na koszt jej właściciela. Próbowali też posłużyć się nią tankując swój pojazd. I choć straty poniesione przez właściciela to kwota kilkudziesięciu złotych, to na komisariacie usłyszeli zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Obydwoje przyznali się do winy i wkrótce poniosą konsekwencje swoje postępowania. – informuje policja lubelska

Zdarzenie miało miejsce 17 grudnia 2018 r.  50-letnia mieszkanka Lublina wraz z synem robiła zakupy w jednym z centrów handlowych na terenie Lublin.  W czasie postoju przy kasie, kobieta zauważyła, że ktoś przez roztargnienie pozostawił w czytniku kartę. Zamiast zgłosić ten fakt pracownikom, czy na Policję, przywłaszczyła kartę. Po czym razem z synem przy pomocy zabranej karty dwukrotnie dokonali tam zakupów na koszt jej właściciela.

Dlatego, że udały im się zakupy cudzą kartą, postawili ponownie z niej skorzystać, tym razem tankując pojazd na pobliskiej stacji. Jednak przesadzili z ilością wlanego paliwa, bo karta odmówiła dalszego posłuszeństwa.

Na VII Komisariat Policji w Lublinie wpłynęło zawiadomienie przez pokrzywdzonego właściciela karty. Mundurowi z VII KP wszczęli w tej sprawie postępowanie.

Dużo było zdziwienie 50-latki, kiedy po kilku dniach do drzwi jej mieszkania zapukali kryminalni z VII komisariatu. Zarówno kobieta, jak i jej syn nie zdawali sobie sprawy z tego, że użycie „znalezionej” karty bankomatowej to poważne przestępstwo. 50-latka myślała, że zostanie jedynie ukarana mandatem i sprawa zostanie załatwiona. Jak się okazało, konsekwencje jakie poniosą obydwoje będą dużo poważniejsze.

Na Komisariacie VII Policji w Lublinie przy ulicy Wyżynnej obydwoje usłyszeli wczoraj zarzuty kradzieży.  Śledczy przedstawili im także zarzut kradzieży z włamaniem, ponieważ sprawcy chcieli pokonać zabezpieczenia karty.

50-latka i jej syn przyznali się do winy i wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze, która została wymierzona w kwocie po 1,5 tys. zł – informuje KWP Lublin.Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o