Młody mężczyzna, mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu w sylwestra tuż przed północą postanowił wybrać się w krótką podróż, siadając za kierownice samochodu marki Opel. Dalszą jazdę, która zakończyła się uderzeniem w ogrodzenie posesji sąsiada, uniemożliwił mu krewny. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. 19-latek trafił do policyjnego aresztu. Przed sądem odpowie za jadę na „podwójnym gazie” oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

19 latek z gminy Adamów nietypowo postanowił powitać Nowy Rok, który w noc sylwestrową tuż przed północą postanowił wyruszyć w krótką podróż swoim samochodem marki Opel. Jak się okazało wcześniej bawił się na imprezie, gdzie spożywał alkohol.

Gdy krewny zauważył, że 19-latek wsiada za kierownicę i próbuje wyjechać z posesji natychmiast zareagował. Stanął przed pojazdem, a gdy to nie poskutkowało wskoczył na maskę i trzymając się wycieraczek blokował dalszą jazdę. 19-latek „wiózł” krewnego na masce jeszcze kilkanaście metrów, po czym stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w płot sąsiada. Wówczas do samochodu natychmiast podbiegł świadek zdarzenia wyjmując kluczyki ze stacyjki i uniemożliwił dalszą jazdę zdenerwowanemu niepowodzeniem nietrzeźwemu 19-latkowi – informuje lubelska policja.

Wkrótce o zdarzeniu drogowym zostali powiadomieni zamojscy policjanci. Na miejscu ustalili jego przebieg, zbadali również stan trzeźwości kierującego oplem. W jego organizmie było prawie 2 promile alkoholu. 19-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, mundurowi za pokwitowaniem zatrzymali także jego uprawnienia do kierowania pojazdami oraz dowód rejestracyjny opla.

Dużo szczęścia miał  40-letni krewny w wyniku nietypowej “przejażdżki” nie doznał żadnych obrażeń, również miłośnikowi jady „na podwójnym gazie” nic się nie stało. Za jazdę po alkoholu 19-latek odpowie przed sądem. Poniesie również konsekwencje prawne za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Musi liczyć się także z wysoką grzywną.


(fot. policja.pl)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o