Za chwilę minie miesiąc odkąd większość osób wyznaczyło sobie noworoczne postanowienia. Spory procent z nas postanowiło wziąć się za siebie i zrzucić kilka kilogramów. A teraz pytanie- jak Wasze regularne ćwiczenia? Węże zawstydzają ludzi i chodzą na aqua aerobik!

Opiekunowie w zoo w Melbourne zbudowali pierwszą na świecie “hydro-siłownię” dla gadów: swobodny basen do ćwiczeń, który ma zapobiegać tyciu węży. Dzięki specjalnemu basenowi o kondycję dbają nie tylko węże ale też jaszczurki i żółwie. Dzięki pływaniu zwierzaki pracują nad swoją kondycją pod okiem opiekunów.

Do dyspozycji węży i innych stworów jest basen z odpowiednią temperaturą, filtrowaną wodą i hydromasażem, którego intensywnością można sterować. Pływanie w wodzie, która stawia opór pozwala zwierzętom na budowanie kondycji, sprawia, że stają się bardziej umięśnione, są bardziej aktywne zupełnie jak ich dzicy ziomkowie. W zdrowym ciele, zdrowy duch. Podopieczni zoo stają się bardziej odporni na choroby oraz chętniejsi do… rozmnażania!

Życie w zamknięciu i regularne, obfite posiłki bez potrzeby złowienia zdobyczy rozleniwia zwierzęta i sprawia, że wypadają z formy. Zajęcia z aqua aerobiku pomagają w trzymani formy. To jak tam Wasze noworoczne postanowienia?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o