Na co idą nasze pieniądze? Między innymi na polityków i telewizję publiczną. Płacąc za coś oczekujemy by ludzie, którzy żyją dzięki naszym podatkom dawali dobry przykład. Tymczasem rzeczywistość jest zgoła inna. Janusz Korwin-Mikke pochwalił się jak rzuca swojemu psu pod nogi petardy, a w “Szopce Noworocznej” na TVP1 Marcin Wolski rzuca z impetem kotem. 

“Szopka Noworoczna” to tradycyjny program satyryczny, który od lat można oglądać na TVP1. Nie będziemy się rozwodzić na temat poziomu żartów tam prezentowanych. Wystarczą nam pierwsze 2 minuty, żeby stwierdzić, że coś z tym programem jest nie tak. Wystarczy odpalić szopkę w 00:01:08 i zobaczyć jak Marcin Wolski rzuca żywym kotem! Dokładnie wpatrzyliśmy się w film i kot jest prawdziwy. Sami możecie zobaczyć tę farsę TU.

Marcin Wolski to polski pisarz, dziennikarz i satyryk. Jest też wiceprezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i prezesem oddziału warszawskiego. Od 2006 do 2007 był dyrektorem Programu I Polskiego Radia. Od 2016 do 2017 pełnił też funkcję dyrektora TVP2.

Żeby tego było mało Janusz Korwin-Mikke próbuje wszystkich przekonać, że jego pies nie boi się petard i rzuca je pod nogi spanikowanego zwierzęcia. Polityk oczywiście tłumaczy, że to tylko taka zabawa i jego czworonożny przyjaciel nic nie robi sobie z wybuchających mu pod łapami petard ale… Wszyscy doskonale wiemy, że zwierzęta takie zachowania bardzo stresują i jakoś tłumaczenia Korwin-Mikkiego nas nie przekonują. 

Rzucanie kotem, terroryzowanie psa petardami, już nawet nie wspominamy o kolejkach do konnych powozów nad Morskim Okiem. Nie jesteśmy ekooszołomami ale coś tu chyba nie gra? Jak długo ludzie będą przyklaskiwać znęcaniu się nad zwierzętami? Dlaczego TVP, telewizja publiczna i podobno misyjna pokazuje w swoich programach męczenie zwierząt? Jaki przykład daje nam polityk, który męczy własnego psa? Jak długo nowobogaccy i głupiutkie blogerki będą wjeżdżać nad Morskie Oko umęczonymi końmi udając, że to nic takiego? 

W.Cz. poseł Tomasz Cimoszewicz chce złożyć na mnie doniesienie do prokuratury ws. naszego psa Odiego. Jeśli chce Pan mi…

Opublikowany przez Janusz Korwin-Mikke Czwartek, 3 stycznia 2019

źródło zdjęcia głównego: screen shot z “Szopki Noworocznej”

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o