Dużą skutecznością wykazali się policjanci Wydziału Kryminalnego z kłodzkiej komendy, którzy w wyniku pracy operacyjnej doprowadzili do zatrzymania sprawcy kradzieży i usiłowania włamania do kościoła. Mężczyzna w świątyni na terenie Kłodzka ukradł świece oliwne i usiłował się włamać do skrzynki ofiarnej. Wkrótce podejrzany odpowie za swój czyn przed sądem. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku na początku grudnia bieżącego roku otrzymali informację o kradzieży świec oliwnych oraz usiłowaniu włamania do skrzynki ofiarnej w jednym z kościołów w Kłodzku.

Z ustaleń mundurowych wynikało, że nieznany sprawca z ołtarza ukradł trzy duże świece oliwne, następnie usiłował się włamać do skrzynki ofiarnej w świątyni. W chwili zgłoszenia straty wyceniono na 600 zł.

W toku czynności operacyjnej już po kilkunastu dniach kłodzcy funkcjonariusze operacyjni wytypowali podejrzanego o ten czyn. Jak się okazało, był nim 27-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Stróże prawa w miejscu jego zamieszkania zabezpieczyli skradzioną świecę oliwną. Mężczyzna nie potrafił powiedzieć co zrobił z pozostałymi świecami. Materiał zgromadzony przez policjantów pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutów kradzieży oraz usiłowania włamania.

Mężczyzna zobowiązany zostanie do pokrycia kosztów związanych z dokonanym przestępstwem.  27-latkowi może grozić teraz kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

źródło policja.pl


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o