Lubańscy mundurowi ujęli w bezpośrednim pościgu 18-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzieże sklepowe na terenie miasta. Sprawca kradł artykuły spożywcze, przemysłowe, ale również kosmetyczne. Jego łupem padły m. in. jajka niespodzianki w ilości 70 sztuk. Młody mężczyzna usłyszał już 4 zarzuty za co grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Stróże prawa z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu w bezpośrednim pościgu zatrzymali sprawcę kradzieży kartonu z zawartością 70 sztuk jajek niespodzianek.

W trakcie wykonanych czynności procesowych ustalono, iż nie była to pierwsza kradzież młodego mężczyzny. Jak ustalili 18-latek tylko w okresie od 5 do 15 grudnia br. dokonał kradzieży w trzech różnych sklepach na terenie Lubania. Kradł on między innymi: drobny sprzęt elektro-mechaniczny, perfumy oraz artykuły spożywcze w tym czekoladowe jajka niespodzianki. Łączne straty oszacowano na kwotę ponad 2 tysięcy złotych.

Co więcej  w trakcie zatrzymania mężczyzna posiadał przy sobie środki odurzające w postaci marihuany.

18-latkowi przedstawiono łącznie 4 zarzuty, w tym 3 kradzieże oraz posiadanie środków odurzających. Za popełnione czyny grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

(fot. wikipedia.org)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o