Las w Japonii wywołuje ogromne zamieszanie dzięki swojemu wyjątkowemu kształtowi. W prefekturze Miyazaki w południowej Japonii drzewa cedrowe tworzą tajemnicze, koncentryczne kręgi. Po tym jak ludzie zauważyli kręgi na zdjęciu lotniczym zaczęto się zastanawiać skąd się tam wzięły. Czy piktogramy to sprawka kosmitów?

Malownicze, naturalne formacje nie są wynikiem inwazji obcych ale są przemyślanym działaniem sprzed prawie 50 lat. Według japońskiego Ministerstwa Rolnictwa, Leśnictwa i Rybołówstwa to co jest teraz widoczne to wynik projektu z 1973 roku dotyczącego wzrostu i rozmieszczenia drzew. W tamtym czasie obszar ten określano jako “leśnictwo eksperymentalne”, a w jednym z eksperymentów naukowcy sadzili drzewa w 10-stopniowych przyrostach promieniowych, tworząc 10 współśrodkowych okręgów.

Kręgi, które możemy podziwiać (nawet w Google Earth) to wyniki po 45 latach. Co ciekawe, drzewa urosły w wypukły kształt rozwijając się w lesie i pokazując, że odstępy mają nieoczekiwany wpływ na wzrost. Pierwotny plan zakładał wycinkę drzew za 5 lat ale biorąc pod uwagę obecne zainteresowanie urzędnicy rozważają ocalenie kosmicznego lasu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o