Młody mężczyzna najpierw nie zatrzymał się do kontroli, a chwilę później prowadził w taki sposób, że pieszy musiał uciekać przed nadjeżdżającym autem. Mowa o 17-latku, który skradzioną toyotą szalał po ulicach Elbląga. Młodego mężczyznę ujęli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Elbląg.

Zdarzenie miało miejsce około 16:00  w poniedziałek. Policjanci elbląskiego wydziału ruchu drogowego zauważyli uszkodzoną toyotę, którą prowadził młody mężczyzna. Elbląscy stróże prawa postanowili zatrzymać pojazd i dokonać szczegółowej kontroli. Okazało się, że na widok patrolu, kierujący przyspieszył i zaczął uciekać. Mundurowi WRD KMP Elbląg podjęli pościg. Policjanci jechali za nim próbując zmusić go do zatrzymania. Pojazd został zatrzymany na ulicy Traugutta. Wtedy też wyszło na jaw, że kierującym jest 17-latek, a samochód dzień wcześniej został skradziony z ul. Odrodzenia.

Toyota przekazana została do swojego prawowitego właściciela. 17-latek natomiast trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce przed sądem odpowie teraz za kradzież, niezatrzymanie się do kontroli policyjnej, kierowanie bez uprawnień oraz popełnione wykroczenia drogowe. Grozi mu kilka lat pozbawienia wolności.

Zdjęcia z miejsca zdarzenia (fot. policja)

Wideo z radiowozu

(fot. wideo KMP Elbląg)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o