Na genialny pomysł wpadły władze miasteczka Myski. Dzięki ich patentowi nie tylko mamy szanse na białe święta ale możemy też pozbyć się smogu! 

Na You Tube pojawił się film, który następnie przedostał się do rosyjskich mediów. Mieszkanka Myski (obwód kemerowski), górniczego miasteczka na Syberii wybrała się na zimową przechadzkę i zdziwił ją bielutki jak śnieg sprzed czasów smogu… śnieg. Na filmie widzimy jak kobieta przykłada do śniegu rękę i z zaskoczeniem odkrywa, że śnieg jest pokryty białą farbą! Znamy podobny obrazek z naszego kraju, w PRL malowano trawę na zielono przed przyjazdem partyjnych oficjeli. No dobra, rozumiemy trawę ale śnieg? 

Lokalne media doniosły, że w całym mieście zabrakło białego śniegu, bo w okolicy znajduje się kilka kopalń węgla i farbą chciano zamaskować skutki zanieczyszczenia powietrza. Ot cwaniaczki zamalowały smog i problem z głowy. Urzędnicy miasta przeprosili mieszkańców za ten incydent.

Uważamy, że nie ma za co przeprosić. Dzięki białej farbie możemy mieć białe święta i do tego wolne od smogu. Panie i Panowie! Pędzle w dłoń! 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o