Showmax wydał oficjalne oświadczenie- wycofuje się z Polski, będzie dostępny do końca stycznia 2019. To nie plotka. Papryk Vegeta załamany, nie pobluzga już na małym ekranie. Smuteczek.

Magdalena Marzec, communications manager Showmax w Polsce napisała: “1 stycznia 2019 r. Showmax wycofuje się z Polski, a usługa przestanie być dostępna. Jest to następstwem strategicznej wizji właściciela Showmax – Naspers Group, o wycofaniu się z działalności w sektorze rozrywki wideo prowadzonej w ramach MultiChoiceGroup, do której włączony został Showmax. Pomimo dobrych wyników i popularności serwisu, dalszy rozwój Showmax Polska, jako jedynej firmy działającej w obszarze wideo poza Afryką, nie mieści się w ramach przyjętej strategii zarówno MCG, która koncentruje się na kontynencie afrykańskim, jak i Naspersa. Showmax Africa nadal będzie działać jako część MultiChoiceGroup “.

W skrócie bla, bla, bla nie poszło nam w Polandii, spadamy do Afryki, bo tam nas docenią, a Wy sobie bądźcie sto lat za  ̶M̶u̶r̶z̶y̶n̶a̶m̶i̶  Afroamerykanami. Czy Polacy zapłaczą? Zapłacze z pewnością reżyser Vegeta, którego dzieła sztuki były dostępne na tej platformie. Za czym możemy zatęsknić my, zwykli Janusze? Na Showmax mogliśmy obejrzeć świetne filmy Smarzowskiego. Całkiem nieźle oglądało się “Ucho prezesa” (szczególnie na początku). Zatęsknimy też za serialem “Rojst”, który był jedną z lepszych produkcji w ostatnim czasie. No i gdzie my teraz obejrzymy “Smoleńsk”?! Brak Showmaxa nie jest jednak jakąś dotkliwą stratą. Prym wiedzie Netflix i HBO GO. Netflix jest trochę droższy ale w zamian mamy dostęp do pokaźnej biblioteki filmów. Po piętach depcze im Amazon Prime Video ze świetnym serialem “Jack Ryan”.

Pisać można długo, a kariera Netflixa była krótka. Skostniałe produkcje nie porwały tłumów i poza kilkoma wyjątkami nie ma nad czym rozpaczać. Cześć Showmax!

źródło zdjęcia: materiały prasowe

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
trackback

[…] pisaliśmy Wam o tym, że Showmax wycofuje się z Polski, a nawet z całej Europy. Właściciele pakują manatki, biorą zapasy wody i uciekają do […]