Nowy rok, nowy szok. TVP rozważa przejęcie platformy streamingowej Showmax. To nic, że niedawno dostali 800 milionów pożyczki, TVP ma misję: “Klan”, “Korona królów” i “M jak miłość” w każdym państwie Europy!

Niedawno pisaliśmy Wam o tym, że Showmax wycofuje się z Polski, a nawet z całej Europy. Właściciele pakują manatki, biorą zapasy wody i uciekają do Afryki. Tymczasem wiceprezes Telewizji Polskiej Maciej Stanecki zapowiedział, że hola, hola ale on tu węszy biznes. Wiceprezes wyniuchał nie tylko biznes, on tu czuje misję. Bo jak to tak żeby w Hiszpanii i Norwegii nie mieli dostępu do arcydzieł TVP?! Czas na polonizację Europy! Czas na “Koronę królów” w zacofanych Niemczech i Holandii. TVP chce kupić Showmax w całej Europie! Pan Stanecki rzekł: “Jako członek zarządu mogę powiedzieć, że jesteśmy potencjalnie zainteresowani zakupem serwisu i licencji platformy Showmax. Byłoby to uzupełnieniem dla naszej mocno rozwijającej się platformy VOD TVP”. 

Nie udało nam się podbić Europy przez setki lat, teraz mamy szansę podbić ją wirtualnie. Czy TVP kupi Showmaxa? Czy Europa temu podoła i czy “Korona królów” zagości pod strzechami biednych Szwajcarów poszerzając ich horyzonty? O tym dowiemy się w kolejnym odcinku ShowTVPis.

źródło zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o