Przed nami bardzo ciekawa batalia sądowa, która skończyć się może przełomem dla graczy. Otóż jedna z kancelarii prawniczych wytoczy proces wydawcy gry za to, że wydany produkt jest bublem, a klienci domagają się zwrotu gotówki wydaną na grę.

Na pierwszy rzut oka, problem wydaje się błahy i rozdmuchany, a przy głębszym spojrzeniu wcale tak nie jest. Otóż przeciętna nowa gra, w dniu premiery kosztuje około 250 złotych. Studia tworzące gry to prężnie funkcjonujące korporacje, których przychody liczymy w dziesiątkach milionów Euro. Gry w dniu premiery kupowane są w dziesiątkach milionów egzemplarzy. Wszystko to składa się na potężny rynek nasycony pieniędzmi.

Niestety, rynkiem tym (jak każdym) rządzi prawo czasu i pieniądza. Gry należy wydawać szybko. Należy również ciąć koszty ich produkcji, by końcowe słupki w arkuszach Excel zgadzały się na najwyższych piętrach korporacji. I szczerze Wam powiem, mam nadzieję, że twórca gry Fallout 76, studio Bethesda będzie pierwszą ofiarą “walenia” klientów w “trąbkę”.

Zacznijmy od początku. Fallout to jedna z najbardziej rozpoznawalnych serii gier komputerowych. Fani świata Fallout liczeni są w milionach, dziesiątkach, setkach milionów ludzi. I te setki milionów ludzi co kilka lat mają swoje święto. Święto związane z wydaniem kolejnej gry w świecie Fallout. Niestety, w tym roku święto zostało zepsute. Przez chciwość korporacji, przez deadline’y. Wszystko jedno. Najnowsza odsłona serii Fallout jest grą, która w tym stanie nie powinna ujrzeć światła dziennego. To nie przystoi żadnej grze komputerowej, a tym bardziej nie przystoi serii uwielbianej przez miliony graczy na całym świecie.

Twórcy gry wydali kompletnego bubla. Skalę błędów obrazuje film, który umieściłem na końcu wpisu. Brud, smród i malaria. To określenia najlepiej określające stan w jakim gra ujrzała światło dzienne. I tutaj przechodzimy do sedna. Kancelaria Migliaccio & Rathod zbiera właśnie pozwy od niezadowolonych graczy. Wszystko to celem złożenia pozwu zbiorowego przeciw studiu Bethesda, które wzbrania się przed oddawaniem pieniędzy załamany, graczom.

W wielkim zaciekawieniem będziemy śledzili ten proces. Może być on przełomem w świecie gier, który z każdym rokiem traci swój urok poprzez gry wydawane na prędce celem łatwego zysku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o