Dziś po południu ogłoszono nominacje do Oscarów. Nasz kraj powalczy w trzech kategoriach. Wszystkie kategorie są związane z jednym z filmów. Wiecie jakim? 

Oczywiście nie powinno być niespodzianki. “Zimna Wojna” została nominowana w dwóch kategoriach: “Film nieanglojęzyczny” oraz “Zdjęcia”. Nominację otrzymał również Paweł Pawlikowski w kategorii “Najlepszy reżyser”. Wszyscy pamiętamy wielki sukces polskiego kina kiedy to „Ida” Pawła Pawlikowskiego otrzymała Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny w 2015 roku. Teraz trzymamy kciuki za “Zimną Wojnę”.

Joanna Kulig nie otrzymała nominacji ale na Instagramie pogratulowała kolegom nominacji i podziękowała wszystkim za wsparcie i trzymanie kciuków. Joanna powiedziała: “Kochani w LA jeszcze ciemno. Trzy nominacje dla Zimnej Wojny, Paweł gratuluję, Łukasz gratuluję. Dziękuję, że trzymaliście tak mocno kciuki za nas!”

Teraz trzymamy kciuki za to żeby trzy statuetki z gołym kolesiem trzymającym miecz przyjechały do Polski. 91. ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się w poniedziałek, 25 lutego 2019 w godzinach 02:00 – 06:30.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o