Oficer dyżurny Choszczeńskiej Komendy otrzymał informację dotyczącą kradzieży na terenie Pełczyc. Ukradzione zostało 114 czekolad o łącznej wartości ponad 1300 zł. Wysłani na miejsce mundurowi dokonali zatrzymania w rejonie przyległym do sklepu 32-latka, natomiast jego 30-letnią wspólniczkę mundurowi zatrzymali w centrum Pełczyc.

W aucie należącym do sprawców policjanci znaleźli skradzione w Pełczycach czekolady, a także masła, które jak ustalili mundurowi, pochodziły z kradzieży w Dolicach.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży tj o czyn art. 278 § 1 kk., po czym przyznali się w całości do zarzucanych im czynów.

Art. 278. Kradzież

§ 1. Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto bez zgody osoby uprawnionej uzyskuje cudzy program komputerowy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.
§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 4. Jeżeli kradzież popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.
§ 5. Przepisy § 1, 3 i 4 stosuje się odpowiednio do kradzieży energii lub karty uprawniającej do podjęcia pieniędzy z automatu bankowego.

Prokurator po zapoznaniu się z materiałami tego postępowania zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Wkrótce odpowiedzą oni przed sądem

(fot. pixabay)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o