W sobotę około godz. 16:30 w miejscowości Skrzynice Kolonia funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bychawie dostrzegli pojazd marki Opel Vivaro. Sposób jego jazdy wskazywał na to, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. W związku z tym mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe w celu zatrzymania pojazdu. Kierujący nie reagując na dawane mu sygnały do zatrzymania ominął radiowóz przydrożnym rowem i zaczął uciekać.

36-latek pomimo dawanych sygnałów świetlnych i błyskowych nie zatrzymał się do kontroli drogowej  i podjął próbę ucieczki. Po krótkim pościgu został zatrzymany i przewieziony w celu dalszych czynności na jednostkę policji w Bychawie. Po sprawdzeniu kierującego w policyjnych systemach wyszło na jaw, że miał on dużo na sumieniu. Nie posiadał on prawa jazdy, jak i też ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna prowadził samochód pod wpływem alkoholu, w organizmie miał 2,5 promila.

Wkrótce 36-latek odpowie przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jazdę w stanie nietrzeźwości i bez prawa jazdy, ale również za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Policjanci informują, że za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

(fot. własne)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o