Rzadko spotykany pilotaż przeprowadzili policjanci legnickiego wydziału ruchu drogowego. W czasie pełnienia służby przez nich na jednej z ulic Legnicy, podjechał kierowca i oznajmił, że wiezie do szpitala swoją żonę. Kobieta zaczęła rodzić, liczyła się każda minuta. Policjanci bez chwili namysłu, z wykorzystaniem sygnałów świetlnych i dźwiękowych, pilotowali rodzinę do szpitala w Legnicy. Chwilę po przyjeździe, kobieta urodziła synka.

Ta niecodzienna, ale szczęśliwie zakończona interwencja miała miejsce ul. Chojnowskiej w Legnicy po godzinie 16.  Do funkcjonariuszy podjechał kierowca samochodu osobowego, który oznajmił, że wiezie do szpitala żonę, której odeszły wody i już zaczęła rodzić.

Dodatkowo mieszkaniec zwrócił się o pomoc do policjantów, żeby pomogli mu jak najszybciej dotrzeć do pobliskiego szpitala. Funkcjonariusze ruchu drogowego błyskawicznie podjęli decyzję. Natychmiast włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i pilotowali samochód z rodziną do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. O całej sytuacji powiadomili oficera dyżurnego swojej jednostki, który uprzedził o tym personel izby przyjęć.

Na szczęście kobieta w samą porę trafiła na salę porodową, gdzie po niedługim czasie na świat przyszedł zdrowy chłopiec.

Wideo

(fot. własne, wideo Policja Legnica)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o