Wrocławscy mundurowi z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością komendy wojewódzkiej oraz komisariatu na Krzykach dokonali zatrzymania mężczyzny, który podając się za kobietę na portalu randkowym, umawiał się z innymi osobami, a następnie napadał na nie. Wobec podejrzanego zastosowany został już tymczasowy areszt na 3 miesiące. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Cybeprzestępczością z wrocławskiej komendy wojewódzkiej w toku ustaleń operacyjnych ustalili mężczyznę podejrzanego o rozbój, a następnie w porozumieniu z policjantami z komisariatu na Krzykach, zatrzymali go na jednej z ulic miasta we Wrocławiu. Jak wynika z materiałów zgromadzonych w tej sprawie przez policjantów,  19- letni mężczyzna na portalu randkowym podając się za kobietę, umówił się na spotkanie z inną osobą. Sprawca podał pokrzywdzonemu jedynie informację o bramie i czekał na ofiarę pod blokiem. Byli umówieni na telefon. Gdy pokrzywdzony pod blokiem wyciągnął aparat i zadzwonił, by przekazać informację, że jest i czeka, Młody mężczyzna podszedł z nożem i zażądał gotówki. Pokrzywdzony stracił w ten sposób 300 złotych.

Aktualnie sprawą zajmują się policjanci z Komisariatu Policji Wrocław Krzyki. Wyjaśniając okoliczności związane z działalnością zatrzymanego, na chwilę obecną ustalili związek mężczyzny z 9 innymi tego rodzaju zdarzeniami.

Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju z użyciem noża. Za napad rabunkowy z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. 19 – latek przebywa obecnie w tymczasowym areszcie.

Niewykluczone, że osób pokrzywdzonych jest więcej. Wrocławscy policjanci proszą o kontakt pod numerem tel. 71 782 46 00 bądź osobisty z komisariatem Wrocław- Krzyki.

(fot. pixaba.com, wideo KWP Wrocław)

źródło. policja.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o