Trwa obława na osoby, które zachęcają do nienawiści i grożą innym w sieci. Zatrzymano między innymi znanego patostreamera Daniela Magicala.

Magical został zatrzymany za to, że podczas transmisji ze swojego mieszkania pochwalał zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Wraz ze znanym z niemoralnych transmisji 26-latkiem została zatrzymana jego matka, która także w sposób haniebny wypowiadała się na temat tragedii jaka miała miejsce w ubiegłą niedzielę.

To nie koniec zatrzymań w związku z nawoływaniem do nienawiści. Policja prowadzi szeroko zakrojoną akcję i do tej pory zatrzymano już kilkadziesiąt osób. Jak poinformował rzecznik KGP, Mariusz Ciarka – “W ciągu ostatnich 24 godzin policja zatrzymała m.in. 24-latka, który groził prezydentowi Olsztyna, 41-latka spod Poznania, który groził prezydentom Poznania i Wrocławia, mężczyznę z Dolnego Śląska, który groził włodarzowi Wrocławia i 72-latka z Warszawy, który groził Andrzejowi Dudzie. Funkcjonariusze zatrzymali także kilka osób, które pisały bardzo ogólnie, m.in. 16-latka, który w mediach społecznościowych napisał, że „warto byłoby pocałować taką kosą niektórych prezydentów” “.

Obława na hejterów trwa. Miejmy nadzieję, że akcja przyniesie zamierzone skutki.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o