Karty eSIM to swego rodzaju rewolucja w telekomunikacji. Jakiś czas temu firma Orange Polska obiecała, ze do końca roku 2018 wprowadzi do swojej oferty karty eSIM. Firma wywiązała się z obietnic i oto są. Oficjalnie eSIM dla polskich użytkowników sieci Orange.

Na początek. Czym jest eSIM? Jest to nowy rodzaj karty, która pozwala w każdym telefonie z zainstalowaną kartą eSIM korzystać z usługi Dual Sim. Po prostu. Mając zainstalowaną jedną kartę SIM w telefonie, możemy używać dwóch numerów telefonów. Mało tego, mogą to być numery od dwóch różnych operatorów, pod warunkiem, że jednym z nich jest Orange.

Dla kogo eSIM?

W chwili obecnej Orange zapewnia kompatybilność kart eSIM dla Iphonów XR, XS oraz XS Max. Operator zapewnia, że w niedługim czasie karty eSIM będą dostępne również dla innych urządzeń, w tym zegarków smartwatch. W Orange, z eSIM skorzystać mogą wszyscy abonenci usług mobilnych Orange (na ten moment posiadacze wymienionych modeli iPhone). Tradycyjną kartę SIM na kartę eSIM wymienić mogą również klienci usług prepaid.

Ile to kosztuje i jak wymienić kartę?

Oficjalnie nie wiadomo prawie nic. Nieoficjalnie wiadomo, że kartę można wymienić za darmo nawet 5 razy w jednym okresie rozliczeniowym. Każda kolejna wymiana kosztowała nas będzie 25 złotych. Jak wymienić kartę? Wystarczy zadzwonić na infolinię lub przejść się do salonu Orange, złożyć odpowiednią dyspozycję. Po złożeniu dyspozycji operator przesyła do nas specjalny kod QR wraz z instrukcjami dalszego postępowania. Kod wystarczy zeskanować i wszystko śmiga jak należy.

eSIM z pewnością przyjmie się bardzo dobrze. Sam z chęcią skorzystam z tej usługi, gdy tylko dostępna będzie dla mojego wysłużonego już, ale wciąż świetnego Galaxy S8.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o