We wtorek policjant żagańskiej komendy st. sierż. Paweł Potoczny, będąc w czasie wolnym od służby zauważył na jednej z ulic na terenie Żagania samochód osobowy, którego kierujący uderzył w latarnię. Policjant zanim podbiegł do miejsca zdarzenia, widział jak kierujący wysiada ze swojego samochodu i próbuje go przemieścić  w inne miejsce. Uniemożliwił natychmiast zacieranie śladów mężczyźnie. Ponadto w czasie rozmowy z kierującym wyczuł od niego silną woń alkoholu. Stróż prawa po służbie  powiadomił o fakcie oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu.

Na miejsce przybył patrol i przebadał 36-letniego mężczyznę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że kierujący miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. 36-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy, którym nie cieszył się długo, ponieważ miał je od zeszłego roku.

Policjanci przypominają:

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż 3 lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd  obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne, w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł.

Funkcjonariusz KPP w Żaganiu, który ujął nietrzeźwego kierującego (fot. policja Lubuska)

(fot tytułowe. archwium)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o