Chanel zakazuje używania futer i skór z egzotycznych zwierząt w swoich kolekcjach. Luksusowa marka chce zachować standardy etyczne.

Co prawda butów z węża, jaszczurki czy też z krokodyla u Chanel więcej nie uświadczymy jednak nie rezygnują oni całkowicie z materiałów pochodzenia zwierzęcego. Marka będzie nadal używała skór w swoich wyrobach ale tylko pochodzących od zwierząt hodowlanych, których warunki życiowe można skontrolować.

Ruch ten został przyjęty z zadowoleniem jako zwycięstwo kampanii PETA. Tracy Reiman, wiceprezes PETA, powiedziała w oświadczeniu, że “Korki szampana strzelają dla PETA dzięki ogłoszeniu przez Chanel, że rezygnuje z futer i egzotycznych skór – w tym skór krokodyli, jaszczurek i węży”.

Chanel jest kolejnym cenionym domem mody, który rezygnuje z wykorzystywania materiałów przyczyniających się do cierpienia zwierząt. Do tej pory z futer naturalnych zrezygnowały już takie marki jak: Vivienne Westwood, Gucci, Stella McCartney, Armani, Hugo Boss, Donatella Versace oraz sieciówki H&M i Zara.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o