W nocy ze środy na czwartek krasnostawscy policjanci otrzymali formatkę o nietrzeźwym kierującym. Zgłaszająca dokładnie opisała samochód jakim ma on się poruszać i wskazała kierunek w jakim mógł się udać. Podała również dane kierowcy. Policjanci napotkali wskazany samochód, ale za kierownicą siedział inny mężczyzna, niestety również nietrzeźwy.

Dziś po godzinie godz. 3:00 dyżurny krasnostawskiej komendy odebrał zgłoszenie, o tym iż z miejscowości Tarnogóra (gm. Izbica) w kierunku Nielisza może jechać nietrzeźwy kierujący. Zgłaszająca kobieta powiedziała, iż osobowym Mitsubishi może jechać jej partner, który jest pod wpływem alkoholu.

Po otrzymaniu tej informacji funkcjonariusze zatrzymali wskazany pojazd. Okazało się, że opisany przez zgłaszającą mężczyzna nie chciał prowadzić pod wpływem alkoholu i poprosił sąsiada, by to on kierował. Jak się okazało ten też nie był trzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, iż 48-letni mieszkaniec gminy Izbica ma ponad 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna zatrzymane zostało prawo jazdy. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów, grzywna oraz wysoka nawiązka na fundusz pokrzywdzonym w wypadkach.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o