Ta informacja z pewnością ucieszy całe rzesze Polaków. Po latach oczekiwania wizy zostały zniesione! USA? Nie, Uzbekistan. 

Do Uzbekistanu wjedziemy bez opłaty od 1 lutego. Wraz z Polakami za darmo do tego państwa wjadą też obywatele 45 innych krajów. Wizy zostały zniesione za sprawą dekretu podpisanego przez prezydenta Shakata Mirziyoyeva. Na terenie tego kraju będzie można przebywać do 30 dni. Posunięcie to ma zwiększyć ruch turystyczny w tym pięknym kraju. Oprócz zniesienia wiz w Uzbekistanie dynamicznie rozwijana jest infrastruktura. Rząd chce przyciągnąć potencjalnych turystów, powstają nowe hotele, modernizowane są drogi i miejsca atrakcyjne turystycznie. Wycofano także przepis, który mówił o tym, że w tym samym pokoju hotelowym nie mogą nocować niezamężne pary (możecie jechać tam z kochanką). Poza tym wyraźnie oznaczono miejsca, w których turyści nie mogą przebywać lub fotografować i filmować. 

Uzbekistan to kraj pełen zabytków: pozostałości Jedwabnego Szlaku, piękna Kotlina Fergańska, majestatyczne góry i bezkresne pustynie kuszą swoją tajemniczością. Poza tym interesujące Cuda Samarkandy czy legendarna Buchara i Chiwa. Każdy znajdzie coś dla siebie więc po co nam wizy do jakiegoś głupiego USA?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o