Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie stworzyła podsumowanie roku 2018, w jakim ujęła najciekawsze interwencje oraz akcje policyjne w tej części kraju. Jak informuje Renata Laszczka Rusek z zespołu prasowego KWP Lublin, w dalszym ciągu na topie wśród kryjówek pozostają tapczany i szafy. Uciekając zaś z miejsca przestępstwa złodzieje lubią pozostawiać na siebie bardzo dokładne namiary. Są to dowody osobiste bądź telefony. Taka współpraca to prawdziwa …przyjemność .

Pierwszy z nich


Opole Lub: Włamywacz by zmylić policjantów, włamał się również do swojego garażu.

Mundurowi z komisariatu w Poniatowej ustalili sprawcę kradzieży z włamaniem do budynku gospodarczego. Łupem włamywacza zostały elektronarzędzia i drobny sprzęt o łącznej wartości ponad 1200 złotych. Jak się okazało,  włamania dokonał 33 – letni sąsiad pokrzywdzonego. Sprawca, by odwrócić od siebie uwagę, zawiadomił policję o tym, że ktoś okradł również jego garaż. Nie uśpiło to jednak czujności doświadczonych stróżów prawa i wkrótce zapukali do drzwi włamywacza.


Parczew: Dyniowa „ wpadka”

Niecodzienną przebiegłością wykazał się mieszkaniec powiatu parczewskiego.   40 – latek ukradł z pola w miejscowości Kodeniec – dynie. A było ich dużo, cały wóz.  Złodziej następnie rozłożył je na swoim polu, aby w ten sposób zatuszować kradzież. Prawda szybko wyszła na jaw.

Kategoria: Tak, to ja. Na dowód zostawiam… dowód

Łęczna: Zgubił dowód osobisty podczas włamania

37-letni mieszkaniec Łęcznej włamał się do dwóch samochodów, ale także do mieszkania, z którego skradł telewizor. Niestety miał jednak pecha, bo na miejscu jednego z przestępstw pozostawił swój dowód osobisty. Mundurowi  bez trudu zatrzymali włamywacza.

Chełm: Skradł rower i uciekając zgubił saszetkę

Chełmscy policjanci szybko ustalili mężczyznę, który zabrał rower 13-latkowi. 19 letni mężczyzna, odjeżdżając z miejsca rabunku zgubił saszetkę z dokumentami. Jeszcze tej samej nocy został zatrzymany przez mundurowych. Był pod działaniem alkoholu.

Lublin: Recydywista włamał się do auta. W schowku zostawił swój portfel wraz z dowodem osobistym

Funkcjonariusze kryminalni z III KP w Lublinie zatrzymali 34-letniego mieszkańca Lublina, jaki odpowie w warunkach recydywy za kradzież z włamaniem. Mężczyzna włamał się do auta, ukradł dwa telefony i pieniądze w kwocie blisko 200 zł. Sprawca przez pomyłkę w schowku zostawił swój portfel, w którym był jego dowód osobisty.  

Łuków: Pijany kierowca seata schował się w piwnicy

Mundurowi z Adamowa w piwnicy odnaleźli 53-letniego kierującego. Mężczyzna ukrywając się tam chciał uniknąć konsekwencji związanej z jazdą w stanie nietrzeźwości. Jego samochód chwilę wcześniej został zatrzymany przez przypadkowego kierowcę, którego zaniepokoił styl jazdy 53 latka. Gdy promilowy kierowca zorientował się, że wezwana została na miejsce policja zbiegł z miejsca. Uciekł do domu, a dokładnie do piwnicy. Wkrótce odnaleźli go policjanci i przebadali na zawartość alkoholu, miał ponad 2,5 promila.

Chełm: Włamywacz schował się za łóżkiem

Stróże prawa z posterunku w Siedliszczu, zatrzymali na miejscu przestępstwa włamywacza. 23 latek dostał się do budynku przez okno, naszykował łupy, ale nie zdążył wyjść. Szybsi byli policjanci, którzy otrzymali informacje o intruzie. Mundurowi postanowili sprawdzić, co dzieje się na posesji. Gdy weszli do środka domu, w jednym z pomieszczeń …za wersalką odnaleźli 23-latka.

Biłgoraj: Zgłosiła porwanie dziecka – okazało się, że była pijana

Przed sądem stanęła matka 10 miesięcznego chłopca, jaka zawiadomiła policję o uprowadzeniu dziecka. Okazało się, że kobieta była kompletnie pijana i zapomniała, że dziecko zostawiła wcześniej pod opieką innych niestety także nietrzeźwych osób.  O sprawie został poinformowany Sąd ds. Rodziny i Nieletnich.

Włodawa: Na podwójnym gazie jechał na przesłuchanie w sprawie wcześniejszego kierowania w stanie upojenia

Funkcjonariusze z Woli Uhruskiej zatrzymali 59 – latka, który bez prawa jazdy i po pijanemu jechał na przesłuchanie dotyczące wcześniejszego kierowania w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna szczerze wyjaśnił policjantom, że nie ma prawa jazdy, bo zostało mu zatrzymane 2 miesiące temu za kierowanie po alkoholu. Wtedy “wydmuchał” ponad 3 promile.  A teraz ma mniej, czyli jest…. poprawa.

Lubartów: Rozbił pożyczone bmw przez… „antylopę”

Blisko 2 promile alkoholu miał zatrzymany nietrzeźwy kierujący. Pochodzący z Tanzanii 34-latek, próbował uciekać przed funkcjonariuszami po tym, jak rozbił pożyczone bmw. Twierdził, że przyczyną zdarzenia była …..”antylopa”, która nagle wtargnęła mu na jezdnię.  Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania.

Lublin: Zadzwonił po pomoc, bo po alkoholu “odjęło mu nogi”

Mundurowi z Bełżyc pomagali załodze karetki pogotowia ustalić miejsce przebywania mężczyzny, który zadzwonił z pilną prośbą o pomoc. Twierdził, że jest po operacji, przewrócił się i nie może wstać. Po ponad godzinnych poszukiwaniach i „przeczesywaniu” jednej z miejscowości, policjanci odnaleźli mężczyznę. 47-latek w stanie upojenia alkoholowego leżał w piwnicy jednego z domów. Jak się przyznał, zadzwonił na pogotowie, bo po alkoholu „odjęło mu nogi”.

Kategoria: Szybka „wpadka”

Tomaszów Lub.: Zaskoczyli włamywacza, jak oglądał film na skradzionym telewizorze, a w pralce robił już pranie

W ręce tomaszowskich kryminalnych wpadło dwóch mieszkańców powiatu zamojskiego. 44 i 56 latek włamali się do kilku gospodarstw, ich łupem padł sprzęt budowlany oraz artykuły gospodarstwa domowego. Na szczęście włamywacze niedługo cieszyli się cudzą własnością.  Jednego z nich policjanci zaskoczyli w momencie, gdy oglądał film na skradzionym telewizorze. Mężczyzna musiał także w obecności funkcjonariuszy opróżnić pralkę, w której zdążył już zrobić pranie.

Lublin: Pijana 26-latka uciekając z miejsca kolizji wsiadła do nieoznakowanego radiowozu policyjnych wywiadowców

26-latka najpierw spowodowała kolizję, a później uciekła z miejsca zdarzenia. Szukając pomocy wsiadła do nieoznakowanego radiowozu. Policyjnym wywiadowcom opowiedziała, co zrobiła chwilę wcześniej.  Poprosiła ich ukrycie i pomoc w dalszej ucieczce.  Mimo, że była nietrzeźwa to szczerze sama się zdziwiła i zakłopotała własną niefrasobliwością, kiedy okazało się, że jak na spowiedzi wszystko odpowiedział…policjantom.  Oprócz promili w organizmie miała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a w aucie ubrania ukradzione w galerii handlowej.


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o