Gry Minecraft przedstawiać nikomu nie trzeba. Śmiganie wirtualnym hipkiem po wirtualnym świecie, stawianie wirtualnych budynków z wirtualnych klocków, czy hodowanie wirtualnych roślin z wirtualnych klocków na wirtualnej ziemi. Wszystko to jest jak chleb powszechny dla fanów tej niecodziennej i ponadprzeciętnej gry.

Okazuje się, że fani Minecrafta mają olbrzymie powody do radości. Jedna z wiodących “wypożyczalni filmów”, Netflix pracuje nad serialem toczącym się w świecie Minecraft’a.

Ja z pewnością zaważyliście na powyższej grafice, serial nosi tytuł “Minecraft: Tryb Fabularny”. I tutaj przechodzimy do sedna rozrywki, gdyż Minecraft: Tryb fabularny, to nie jest zwykły serial, który oglądamy odpalając sobie przy tym kawkę, czy herbatę leżąc pod kocykiem. Nowa produkcja Netflix wymagała będzie od odbiorcy zaangażowania w akcję, a podjęte przez widza akcje będą miały wpływ na dalszy przebieg zdarzeń w “serialu”.

Wydawcą 5 interaktywnych odcinków jest Netflix, a serię stworzyli byli już pracownicy studia Talltale Games, twórcy interaktywnego hitu The Walking Dead. Interaktywna opowieść o “zombiakach” oparta na wydarzeniach z popularnego serialu to był prawdziwy hit na komputerach PC i konsolach. Miejmy nadzieję, że podobnie będzie w przypadku interaktywnej przygody w świecie Minecrafta.

Seria pięciu odcinków ukaże się na urządzenia mobilne, a trailer opowieści znajdziecie poniżej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o