Od 17 stycznia 2019 roku marihuanę możemy kupić całkiem legalnie. Leczniczy susz jest już dostępny w polskich aptekach. Wystarczy mieć receptę.

Możemy nabyć marihuanę o zawartości około 19 procent THC i poniżej 1. procenta innej substancji czynnej konopi – CBD. Medyczna marihuana trafia do Polski z Kanady przez Niemcy, gdzie jest porcjowana. Póki co dystrybucją zajmuje się spółka Spektrum Cannabis, która ma na to monopol.

Marihuana medyczna łagodzi objawy wielu chorób, są to na przykład dolegliwości związane ze stwardnieniem rozsianym, padaczką odporną na leki, jaskrą, parkinsonem, alzheimerem, anoreksją, AIDS i zespołem Tourette’a. Susz pomaga też pacjentom z przewlekłym bólem neuropatycznym i bólem nowotworowym.

Pierwsze porcje już dojechały do polskich aptek. Gram tego zioła będzie kosztował około 65 złotych. Właściwie każdy może kupić sobie ten lek, wystarczy mieć na niego receptę. Receptę na marihuanę może wypisać każdy lekarz. Przewidujemy długie kolejki w przychodniach, a nawet u weterynarzy 😉

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o