Polska w 2019 roku będzie krainą mlekiem, miodem i whisky płynącą? No jeśli wierzyć niektórym sondażom to tak właśnie będzie. Na rynku polskich przedsiębiorców przeprowadzono badania i okazuje się, że pracownicy mogą w rozpoczynającym się roku liczyć na podwyżki.

Dla przypomnienia. Dane mówią, że w roku 2018 podwyżki w sektorze przedsiębiorstw otrzymało 7.2 % pracowników. To pikuś, w porównaniu z tym co wydarzy się w obecnym roku. Otóż chęć zaoferowania podwyżek płac swoim pracownikom zaoferowało aż 36% badanych właścicieli firm. Warto dodać, że piszemy tutaj o średnich i dużych przedsiębiorstwach. W sektorze małych i średnich firm również sielanka, gdyż ich zarządcy w 22% wyrazili chęć podniesienia wynagrodzeń swoim pracownikom.

36% to wynik, który stawia nasz kraj tuż za prawdziwym rajem dla pracowników, czyli Szwecją. My jednak mamy poważne obawy, że badanie wykonywane było np. w Sylwestrową noc. I to po 22, więc w czasie, gdy 99,9% Polaków jest już w stanie zdecydowanie podwyższonego stopnia miłości do bliźnich. Obyśmy się mylili. 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o