Coś co powinno być normalne urasta do rangi bohaterskiego czynu. Księża rzadko angażują się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jest jednak szansa, że to się zmieni. Dobry przykład dał ksiądz Kamil Wołyński, który zamiast na tacę zbierał na WOŚP.

Ksiądz Kamil Wołyński jest dziekanem w Parafii Polskokatolickiej św. Jakuba Apostoła w Żółkiewce (woj. lubelskie, powiat krasnostawski). Podczas wczorajszego 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy postanowił dołożyć swoją cegiełkę do zbiórki na zakup wyposażenia dla szpitali dziecięcych. Zamiast tradycyjnej tacy ksiądz ogłosił zbiórkę na rzecz WOŚP wśród uczestników mszy. Przedtem zachęcał parafian do licznego uczestnictwa w niedzielnym nabożeństwie i ofiarności. Ksiądz Wołyński pierwszy wrzucił datek do puszki, wolontariusze nakleili mu serduszko, a następnie zbierali pieniądze wśród obecnych w kościele. 

Życzymy sobie więcej takich księży! Niestety większość z nich jest przeciwna tej pięknej akcji organizowanej przez Jurka Owsiaka. Księża nie tylko nie pomagają ale często wręcz utrudniają pracę. Podczas wczorajszej akcji zdarzały się sytuacje, że księża przeganiali wolontariuszy sprzed kościołów. 

Dzisiaj wspieraliśmy WOŚP.Zamiast na tacę wierni wrzucali ofiary do puszek wolontariuszy WOŚP, których gościliśmy w naszej Parafii na Mszy Świętej.

Opublikowany przez Parafia Polskokatolicka w Żółkiewce Niedziela, 13 stycznia 2019

*źródło zdjęcia głównego: Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o