Wykonujący zakupy w sklepie policjant  zauważył nienaturalnie zachowującego się mężczyznę. Po chwili obserwowany przez wjazd dla wózków opuścił halę sprzedaży. Mundurowy  natychmiast pobiegł za mężczyzną i zatrzymał go przy wyjściu ze sklepu. Okazało się, że zatrzymany ukradł 15 opakowań kawy. Ukrył je w wykorzystanym do tego celu damskim staniku sportowym. Mężczyzna został przewieziony na pobliską jednostkę policji, a o jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Grozić mu może wysoka grzywna, kara aresztu, a nawet kara ograniczenia wolności.

Uwagę funkcjonariusza z KMP Wrocław robiącego zakupy w jednym z supermarketów, zwrócił dziwnie zachowujący się mężczyzna. Chodził on wzdłuż alejki sklepowej tam i powrotem nienaturalnie rozglądając się dookoła. W pewnym momencie policjant zauważył, jak obserwowany ruszył szybkim krokiem w stronę wejścia z hali sprzedaży.

Młody mężczyzna, wykorzystując bramkę do wprowadzania wózków, schylił się i szybko przez nią przeszedł. Policjant jednak zareagował od razu. Podjął pościg i przeskakując barierki złapał mężczyznę w drzwiach wyjściowych ze sklepu. 25-latek szarpał się i wyrywał. W pewnym momencie wyciągnął z kieszeni metalowy przedmiot, którym chciał odpędzić policjanta.

Po chwili mężczyzna został jednak skutecznie obezwładniony. Interweniujący funkcjonariusz natychmiast powiadomił o wszystkim oficera dyżurnego.

Jak się okazało 25-latek ukradł ze sklepu 15 opakowań kawy. Sprawca dla ułatwienia kradzieży wykorzystał damski biustonosz sportowy, który miał założony pod kurtką.

25-latek pod elastyczny i rozciągliwy materiał wkładał skradzione opakowania kawy. Dopasowany strój pozwalał mu łatwo ukryć przedmioty, które stawały się niewidoczne pod założoną na wszystko kurtką. Na miejsce po chwili przyjechał patrol z Psiego Pola, który zabrał sprawcę kradzieży na komisariat. Teraz sąd zadecyduje o dalszym losie mężczyzny. Grozić mu może wysoka grzywna, kara aresztu, a nawet kara ograniczenia wolności.

(fot. pixabay.com), źródło policja.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o