Ile razy zdarzyło Ci się, że pomimo płacenia sporych rachunków za internet, obietnic dostawcy, że masz przepustowość pierdyliard megabitów. Mi zdarza się to notorycznie, co nie powiem, wkurza mnie równie notorycznie.

Wszystko to już niedługo się skończy. Wszystko dzięki nowemu narzędziu do badania prędkości Twojego internetu. Pro Speed Test, bo o tym narzędziu mowa przeszedł właśnie pomyślnie ostatnią fazę testów i otrzymał certyfikat Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Certyfikat UKE jest w tym wszystkim niezmiernie ważny. Narzędzie, które otrzymało certyfikat będzie mogło być podstawą do złożenia reklamacji u dostawcy internetu.

Bardzo ważnym faktem jest, że Pro Speed Test jest narzędziem całkowicie darmowym. Skorzystać może z niego każdy, kto ma dostęp do internetu (nie musi być szybki, hue, hue, hue). Wystarczy wejść na stronę Pro Speed Test. Na stronie zakładamy darmowe konto, podczas którego wpisujemy swój email, hasło oraz parametry łącza wynikające z umowy.

Po uzupełnieniu powyższych pól, akceptujemy warunki i rozpoczynamy test. Aplikacja mierzy na jakim sprzęcie pracujemy, procesor, pamięć i inne parametry, a następnie, gdy jesteśmy już gotowi wciskamy przycisk start i przechodzimy do testu głównego. Aplikacja działa kilkanaście sekund skanując przepustowość łącza.

Na koniec wyświetlone zostaną wyniki przepustowości pobierania oraz wysyłania danych. Całość pomiarów wygenerować można w postaci raportów z danego dnia. Tak jak wspominaliśmy, aplikacja ma certyfikację UKE, więc raporty z niej wygenerowane będą mogły służyć do złożenia reklamacji na dostawcę internetu. Oczywiście, by pomiar był certyfikowany musimy spełnić kilka warunków takich jak obciążenie procesora, czy brak połączeń VPN podczas dokonywania testu. Po szczegóły odsyłamy na stronę projektu, jednak cieszy fakt, że w końcu klienci dostaną narzędzie do walki z dostawcami internetu, którzy często nie wywiązują się z deklarowanych umów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o