Instagram wprowadza kolejne zmiany na platformie. Tym razem za pomocą sztucznej inteligencji pomoże osobom z problemami ze wzrokiem w korzystaniu z popularnej aplikacji. 

Instagram wydał oficjalne oświadczenie w sprawie najnowszej funkcji. Funkcja dodawania alternatywnych opisów zdjęć jest już gotowa natomiast audiodeskrypcja będzie wprowadzana stopniowo w najbliższych tygodniach, nie podano konkretnej daty.

Dzięki automatycznemu tekstowi alternatywnemu osoby z wadami wzroku będą mogły usłyszeć opisy zdjęć dodanych przez użytkowników. Ta funkcja będzie korzystała z technologii rozpoznawania obiektów, która wygeneruje opisy tego co widnieje na ekranie aplikacji. Pozwoli to na usłyszenie listy elementów znajdujących się na fotografii.

Instagram wprowadza też niestandardowy tekst alternatywny, dzięki czemu będzie można dodać bogatszy opis podczas dodawania zdjęcia. Osoby z wadami wzroku usłyszą ten opis.

Według oświadczenia to dopiero początek zmian i pierwsze kroki w kierunku stworzenia bardziej dostępnego Instagrama. Czekamy na więcej!

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o