Funkcjonariusze ruchu drogowego z Głogowa po pościgu zatrzymali kierującego samochodem audi, 49 – letniego głogowianina. Mężczyzna jechał z prędkością 95 km/h w terenie zabudowanym, przekraczając dozwoloną prędkość o 45 km na godzinę. Kierowca nie reagował na podawane przez policjantów sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Po kilku minutach został ujęty. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 1,52 promila alkoholu. Dodatkowo w pojeździe było jeszcze trzech nietrzeźwych mężczyzn, a w bagażniku znajdował się czwarty mężczyzna, który spał.

3 grudnia br. patrol ruchu drogowego pełnił służbę na ulicy Obrońców Pokoju w Głogowie. Około godziny 22.00, policjanci zauważyli szybko poruszający się samochód m-ki audi.  Kierowca niemieckiego samochodu, jak wykazał wideorejestrator, jechał z prędkością 95 km/h. Na tej ulicy obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Stróże prawa, poruszając się radiowozem, włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne, nakazując zatrzymanie pojazdu do kontroli. Kierowca jednak zignorował polecenia, przyspieszył i zaczął uciekać. Po kilku minutach został jednak zatrzymany. Badanie kierującego samochodem 49 – latka, wykazało w jego organizmie 1,52 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy – informuje KPP Głogów.

Dodatkowo w aucie było trzech pasażerów. Wszyscy byli nietrzeźwi, zachowywali się agresywnie i odmawiali podania swoich danych osobowych. Na pomoc głogowskiej załodze ruchu drogowego ruszyły inne patrole. Następnie mężczyźni zostali przewiezieni do izby wytrzeźwień. Dokonując szczegółowej kontroli pojazdu, policjanci ujawnili w bagażniku audi, czwartego śpiącego tam pasażera. Mężczyzna również był nietrzeźwy i nie potrafił powiedzieć jak trafił do bagażnika.

Wkrótce kierowcy grożą zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwym oraz nie zatrzymania się do policyjnej kontroli. W myśl nowych przepisów czyn ten jest przestępstwem i  zagrożony dodatkowo karą pozbawienia wolności do lat 5 i utratą uprawnień do kierowania. Za przekroczenie prędkości, nieprawidłowy przewóz pasażera i inne wykroczenia przewidziane są kary grzywny.

(fot. pixabay.com)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o