Jerzy Owsiak podczas oficjalnej konferencji prasowej zrezygnował z funkcji szefa Fundacji WOŚP. Owsiak bardzo emocjonalnie zareagował na wstrząsające wydarzenie jakie miało miejsce wczoraj. Pewna granica została przekroczona. 

Jerzy Owsiak od lat spotyka się z olbrzymią nagonka i hejtem. Po tym jak wczoraj został zaatakowany prezydent Gdańska, Owsiak nie wytrzymał. Dziś oficjalnie zrezygnował z funkcji szefa Fundacji WOŚP. 

Jerzy Owsiak powiedział- “Osobiście składam rezygnację z szefa fundacji, czyli z prezesa zarządu. Fundacja dalej będzie funkcjonowała. Ale może to ułatwi wszystkim tym, którzy nawet dzisiaj nie pohamowali się, aby napisać obrzydliwe słowa w moim kierunku, obrzydliwe słowa. Mówiłem także o tym, że ta nienawiść w moją stronę i w stronę fundacji grzeje przez ostatnie 25 lat. Od 25 lat staczam boje z ludźmi, którzy tak samo mi grożą. Niestety polski wymiar sprawiedliwości a także policja sobie z tym nie daje rady. Zgłaszamy te rzeczy na policję i sami nawet mówimy, że nie warto, bo nic z tym nic nie robi. Proszę wejść na portale prawicowe i nawet dzisiaj przeczytać rzeczy na mój temat. Proszę przeczytać, co pisze jedna z posłanek. Język krytyki w Polsce zahacza o język nazistowski, faszystowski, gróźb. Ja się z tym spotykam. W związku z tym nie będąc już szefem fundacji, będę na nie pracował w tej firmie, w której pracuje, ale nie będę już podejmował w związku z tym żadnych decyzji, więc może wyluzują ludzie w Polsce, którzy dostali niesamowitą, otwartą przestrzeń do tych działań. Proszę znaleźć wyrok sądowy, który by za taki język kogoś ukarał. Ja mam ten wyrok. Jurek Owsiak ma ten wyrok. Uznaje się, że ja mówię językiem nienawiści w stosunku do jednej z pań posłanek. Miliard złotych przeznaczonych na służbę zdrowia. I dzisiaj też wobec mnie się mówi, że używam tego języka, że prezydent zginął, bo my jesteśmy współautorem tego, co się stało – mówił. – Dziękuje wszystkich, którzy byli razem z nami. Nie poddajemy się. Ale może jeśli mnie nie będzie to może wszystkim tym szaleńcom, którzy mają nazistowskie pomysły z plasteliną włącznie… Pani Barbara Piela, uraziła mnie pani bardzo. Poczułem się istotnie jak w Auschwitz. Dziękuje wszystkim Polakom, którzy byli ze mną. Teraz będziemy liczyli pieniądze i także Gdańsk i prezydent Paweł Adamowicz zbierał razem z nami i będzie z nami do końca świata i jeden dzień dłużej”

Nie dodamy nic więcej. Zjednoczmy się. #stopnienawiści

Oświadczenie Jerzego Owsiaka

Oświadczenie Jerzego Owsiaka.

Opublikowany przez Jurek Owsiak Poniedziałek, 14 stycznia 2019

*źródło zdjęcia głównego: Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o