Od pewnego czasu wiadomo, że PKP Intercity nosi się z zamiarem udostępnienia pasażerom połączenia WI-Fi wszystkim pasażerom pociągów Pendolino. Spółka pochwaliła się postępem prac. Wszystko wskazuje na to, że pierwsze składy, w których pasażerowi bez przeszkód będą mieli dostęp do internetu wyruszą na tory jeszcze w tym roku.

Wszystko to za sprawą umowy, która w sierpniu podpisana została pomiędzy PKP Intercity, a firmą Alstom. Kontrakt opiewający na kwotę przekraczającą 30 milionów złotych obejmuje montaż niezbędnej infrastruktury w taborze kolejowym, a także świadczenie usług telekomunikacyjnych oraz szkolenia pracowników PKP z zakresu obsługi urządzeń. Spółka na swym profilu pochwaliła się zdjęciami z montażu w pierwszych składach taboru Pendolino.

Jeszcze w lecie tego roku odbyły się pierwsze testy proponowanych przez Alstom rozwiązań. Wypadły one pomyślnie, więc firma przystąpiła do realizacji kontraktu. Najprawdopodobniej, do końca przyszłego roku wszystkie pociągi Pendolino w Polsce umożliwią pasażerom korzystanie z silnej sieci Wi-Fi. To cieszy. Małymi krokami polska kolej zaczyna gonić Europę i Świat.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o