Działania mundurowych z Bemowa doprowadziły do rozwiązania spraw dotyczących kradzieży kół na terenie dzielnicy. Stróże prawa zatrzymali czterech podejrzanych mężczyzn o kradzież kół oraz pasera, a także namierzyli miejsce, gdzie skradziony łup trafiał. Pięć osób już usłyszało zarzuty, możliwe są dalsze zatrzymania.

Funkcjonariusze z komisariatu Policji na Bemowie prowadzili ustalenia w związku z kradzieżą kół na terenie dzielnicy. Około północy funkcjonariusze z Bemowa dostrzegli zaparkowanego mercedesa. Z ich informacji wynikało, że takim pojazdem poruszały się osoby mogące mieć związek z tym przestępczym procederem. Chwilę później spostrzegli dwóch mężczyzn jadących fordem, którzy na widok radiowozu próbowali się szybko oddalić. Stróże prawa skontrolowali forda, kierującego 18-letniego Jakuba B. i 19-letniego Sebastiana K.

Co więcej mężczyźni podczas interwencji byli zdenerwowani. Okazało się, że w bagażniku znajdowały się klucze do odkręcania kół oraz podnośnik. Przedmioty te były ubrudzone ziemią. Dodatkowo jeden z nich posiadał dowód rejestracyjny oraz kluczyk od zaparkowanego niedaleko mercedesa. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi w związku z podejrzeniem o kradzież kół z pojazdu marki renault. – dodaje policja

Dalej sprawą zajęli się kryminalni z Bemowa, co przyczyniło się do namierzenia kolejnych osób podejrzewanych o ten przestępczy proceder. Policjanci ujęli również pasera.  43-letni Arkadiusz K., 38-letni Arkadiusz K. i 19-letni Adrian H. zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Funkcjonariusze operacyjni ustalili miejsce, gdzie trafiał skradziony łup i w trakcie przeszukania warsztatu znaleźli felgi aluminiowe wraz z oponami pochodzące  z przestępstwa. Z ich ustaleń wynika, że mężczyźni w grudniu ubiegłego roku działali wspólnie i w porozumieniu w związku z innymi kradzieżami na terenie dzielnicy, a straty zostały oszacowane przez pokrzywdzonych na łączna kwotę ponad 21 tysięcy zł. Od zatrzymanych osób funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie niemalże pięć tysięcy złotych na poczet przyszłych kar i grzywien.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego pięciu mężczyzn usłyszało zarzuty. Jakub B. usłyszał łącznie pięć zarzutów kradzieży, Sebastian K. usłyszał jeden zarzut kradzieży, Arkadiusz K. usłyszał zarzut kradzieży, Adrian H. usłyszał łącznie trzy zarzuty kradzieży, natomiast Arkadiusz K. usłyszał pięć zarzutów paserstwa. Za kradzież i paserstwo grozi kara do 5 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy. – dodaje na koniec policja.

(fot. własne, źródło tekstu policja.pl)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o