Kilka dni temu strażacy brali udział w działaniach na Pradze Południe w Warszawie, gdzie w jednym z mieszkań doszło do wybuchu. Lokatorka tłumaczyła strażakom, że w trakcie smażenia zapalił się olej, chciała go gasić za pomocą wody i wtedy nastąpił wybuch.

Do zdarzenia doszło w weekend w budynku przy Świętosławskiej. Strażacy zgłoszenie otrzymali po godzinie 17.30. Kiedy dojechali na miejsce, przed budynkiem dostrzegli porozrzucane szkło. Weszli do budynku, na korytarzu spotkali kobietę ze śladami poparzenia. Lokatorką zajęło się pogotowie.

Na miejsce zadysponowano zastępy: GBA 2/16 Pr-750, GCBA 5/32/2,5 i GCBA 10+4/54 z JRG 8 oraz SD-31 z JRG 5. Do zdarzenia udała się również Grupa Operacyjna Miasta.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie sprawdzeniu mieszkania kamerą termowizyjną i miernikiem wielogazowym. Pomiary nie wykazały obecności gazów trujących ani wybuchowych. Nie znaleziono także zarzewi ognia. Pogotowie gazowe odłączyło gaz od mieszkania. Przed budynkiem uprzątnięto szkło leżące na chodniku. Kobieta po wstępnym zaopatrzeniu została zabrana do szpitala w celu przeprowadzenia szczegółowych badań. Na miejsce został zadysponowany Inspektor Nadzoru Budowlanego który stwierdził iż uszkodzenia w wyżej wymienionym lokalu nie wykluczają dalszej eksploatacji budynku – informuje PSP z Warszawy


W działaniach trwających ponad dwie godziny brało udział 20 strażaków.

Efekt wybuchu w mieszkaniu 

Źródło: KM PSP Warszawa

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o