O tym, że Google zamyka swoją usługę Google + mówiło się już od jakiegoś czasu. Nie wiadomo, czy “guglom” nie chce się już konkurować na rynku sieci społecznościowych, czy wolą może pchnąć parę w inne projekty. Fakt jest niepodważalny. W połowie przyszłego roku Google+ zniknie z internetu.

Oficjalnym powodem wygaszenia usługi mają być problemy z bezpieczeństwem. Wewnętrzne kontrole giganta wykryły, że poprzez programistyczne API wyciec mogą dane dziesiątek milionów użytkowników. Korporacja już dawno została w tyle w wyścigu o udziały w rynku sieci społecznościowych. Mając to na uwadze, Google nie może podejmować ryzyka olbrzymiej straty wizerunkowej, na jaką naraził by ją ewentualny wyciek danych tak wielu użytkowników. Google oczywiście uspokaja, że problem nie jest krytyczny i zagrożone nie są dane newralgiczne, takie jak karty kredytowe. Jednak w dzisiejszych czasach, potęgi internetowego biznesu nie mogą pozwalać sobie na wpadki.

Pamiętajmy, że Google + to malutki procent projektów jakie pod swoimi skrzydłami ma gigant z Mountain View. Myślę, że nikt w korporacji nie będzie specjalnie tęsknił za dzieckiem, które i tak w ostatnich latach kokosów już nie przynosiło (choć z chęcią wzięlibyśmy choćby procent z tych ochłapów ;).

Tak, czy inaczej. Pierwsze przecieki mówiły, że usługa zniknie z sieci w sierpniu 2019. Teraz mówi się, że będzie to kwiecień 2019. API przestanie funkcjonować jeszcze wcześniej. Używacie Google+? Stracicie coś po jego usunięciu z sieci?

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o