Jak bardzo głupi mogą być ludzie? Bardzo. Dowodem na to jest “Bird Box challenge”. “Nie otwieraj oczu”, czyli “Bird box” to najnowszy hit na Netflixie. W horrorze główna bohaterka wraz z dwójką dzieci przemierza długą drogę z zasłoniętymi oczami. Widzowie próbują bawić się tak samo. Netflix prosi o zachowanie rozsądku. 

Kolejni śmiałkowie (głupcy?) próbują swoich sił z zawiązanymi oczami. I o ile jest to niewinna zabawa we własnym domu to może się to skończyć nabiciem guza. Niestety ludzie są coraz bardziej pomysłowi (głupi?). W internecie zaroiło się od filmików z wyzwaniem. Co powiecie na prowadzenie auta z zasłoniętymi oczami? No właśnie… Podobno już odnotowano pierwsze takie przypadki, filmy szybko zniknęły z portali społecznościowych jednak nie wykluczone, że trafi się kolejny idiota. Tymczasem ludzie łamią sobie kości, nabijają guzy i są blisko od skręcenia sobie karku podczas niewinnej zabawy.

Żarty żartami ale na “ślepe wyzwanie” zareagował sam Netflix apelując o bezpieczną zabawę. “Nie możemy w to uwierzyć, że musimy to powiedzieć ale: PROSIMY NIE RÓBCIE SOBIE KRZYWDY PODCZAS WYZWANIA BIRD BOX. Nie wiemy jak to się zaczęło, doceniamy Waszą sympatię ale Chłopak i Dziewczyna (mali bohaterowie filmu) mają tylko jedno życzenie na rok 2019 – nie traficie do szpitala przez memy”.

My też apelujemy. Bawcie się w granicach rozsądku. ROZSĄDKU. Oby niewinna zabawa “Bird Box challenge” nie przyniosła nominacji do Nagród Darwina…

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o