Kurz po 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę już opadł, ale polityczne emocje nadal trzymają się bardzo mocno. Okazuje się, że nie do końca jasny jest los 243 milionów złotych, które rząd wydał na obchody rocznicy.

Do marszałka oraz ministrów spraw wewnętrznych oraz kultury wpłynęły już interpolacje poselskie, w których posłowie opozycji jawnie pytają co stało się z publicznymi pieniędzmi. Kwoty są nie małe. 

Problem w tym, że po tegorocznych obchodach wcale nie widać było jakiejś nadzwyczajnej pompy. Ot, marsz organizowany był oficjalnie przez władze państwowe, a nie narodowców. Jednak, czy koszt marszu to 240 milionów? W jaki zatem sposób w poprzednich latach organizowali go narodowcy? Sprawa jest delikatnie mówiąc niejasna.


Niestety, żadem z posłów opozycji do tej pory nie doczekał się oficjalnej odpowiedzi z ministerstw, ani Kancelarii Szefa Rządu. Może się doczekamy. 

Pomysł mam taki. Dajcie nam 240 milionów złotych. My Wam zorganizujemy taki marsz, że świat tego nie widział. Będzie wóda, będzie Bałkanica. Cleo z Donatanem nawet będzie. Jak na polskim wieczorku w NBA dzisiejszej nocy 😉

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o