Zapowiedź nowej funkcji pojawiła się już w czerwcu jednak dopiero od kilku dni Facebook pozwala na śledzenie czasu jaki na nim spędzamy.  Nowa funkcja pojawia się stopniowo na urządzeniach mobilnych użytkowników. Czy Czas spędzony na Facebooku pozwoli nam zaoszczędzić godziny spędzone na scrollowaniu platformy?

Funkcja Czas spędzony na Facebooku pokaże nam ile czasu poświęcamy w aplikacji. Pierwsi użytkownicy już dostali dostęp do dodatkowej opcji. Wkrótce, wraz z aktualizacją, każdy z nas będzie miał możliwość śledzenia swoich zachowań na portalu. Podobną możliwość oferuje już Instagram. Żeby sprawdzić swoje statystyki wystarczy wejść w sekcję Ustawienia i prywatność na Facebooku, następnie klikamy Czas spędzony na Facebooku i mamy pełen dostęp do opcji. Możemy ustawić alert, który pojawi się w momencie kiedy przekroczymy wybrany przez nas czas poświęcony na brodzenie w czeluściach Facebooka. Oprócz tego widzimy średni czas z ostatniego tygodnia oraz tygodniowy wykres słupkowy dzięki czemu możemy zobrazować sobie jak długo korzystaliśmy z aplikacji każdego dnia. Poniżej wykresu mamy dwie dodatkowe funkcje-  zarządzanie preferencjami aktualności i znajomymi.

Coraz więcej aplikacji dodaje funkcję obrazującą nam ile czasu poświęcamy na wirtualne życie. Czy nowa opcja pchnie nas do tego żeby zalogować się do realnego życia? To się okaże. A czy Wy macie już dostęp do nowej kategorii w zakładkach Facebooka?

 

Czy wiesz że…?W aplikacji mobilnej Facebooka można sprawdzić ile czasu poświęcamy na przeglądaniu naszej…

Opublikowany przez DigitalTouch Piątek, 30 listopada 2018

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o