Według najnowszych doniesień Facebook postanowił usunąć 16 polskich stron. Jeśli działacie zgodnie z zasadami panującymi na tym medium nie macie się czego obawiać. 

Zamknięto między innymi Dziennik Narodowy, Pilne 24, Kot Kaczora, Drużyna Narodowa, Kocham Cię, Zakazana Prawda, POOM oraz Lot za grosz. Śledztwo Facebooka trwało kilka miesięcy. Fanpage’e zdobyły dużą popularność poprzez naruszenie zasad serwisu. Tworzone były tak zwane farmy lajków. Najpierw tworzono neutralną stronę zrzeszającą miłośników danej rzeczy, na przykład kwiatów. Po uzbieraniu dużej ilości polubień administrator zmieniał nazwę na taką, która pozwalałaby mu szerzyć swoje faktyczne poglądy. Farmy lajków to często strony z fałszywymi konkursami typu “wygraj telefon z zarysowaną szybką” lub “wygraj samochód z rysą na lakierze”. Ludzie momentalnie lajkują myśląc, że uda im się zgarnąć drogą wygraną, następnie fanpage zmienia nazwę (często jest, wbrew zasadom FB, sprzedawany). W ten sposób docelowa marka, portal lub sklep dostaje gotową, wielotysięczną społeczność. Nie musimy chyba wspominać, że nikt nic nie wygrywa 😉 Razem z usuniętymi stronami z Facebooka wylecieli też administratorzy tychże fejków.

Facebook podkreśla w swoim komunikacie, że „Decyzja o usunięciu stron jest konsekwencją zachowania ich twórców, a nie publikowanych przez nich treści”

16 stron to niewiele ale jest to dobry początek walki z nieuczciwymi zagraniami w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o