Zarzut zabójstwa dostali dwaj obywatele Indii. Ich ofiarą padł ich szef, z którym byli w konflikcie. Dzięki policjantom z legionowskiej komendy bezzwłocznie podejrzani zostali ustaleni i zatrzymani. Następnie Sąd Rejonowy w Legionowie zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W zeszły piątek około 21.00 funkcjonariusze z Legionowa zostali powiadomieni o zaginięciu 37-letniego obywatela Nepalu, który zamieszkiwał i pracował na terenie Legionowa. Funkcjonariusze rozpoczęli czynności poszukiwawcze. W sobotę przed 9.00 oficer dyżurny legionowskiej komendy otrzymał zgłoszenie telefoniczne, że przy ul. Gen. Roi stoi zaparkowany samochód, a w nim ciało mężczyzny.

Kryminalni doprowadzili mężczyzn do prokuratury, gdzie zatrzymani złożyli obszerne wyjaśnienia. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów zabójstwa dwóm obywatelom Indii w wieku 28 i 27 lat. Prawdopodobnie przyczyną zabójstwa był konflikt pracowniczy, a zabójstwo planowane było wcześniej – informuje KSP.

Następnie Sąd Rejonowy w Legionowie przychylił się do wniosków policjantów i prokuratora i zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Podejrzanym grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności – dodaje policja.

(fot. archiwum)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o